Päikesepaneelid

Päikeseenergia on taastuv, tasuta tarbitav ja looduslik, mis on otstarbekas panna enda jaoks kasu teenima nii kodus kui ärihoonetes.

Taastuvenergia on suurepärane investeerimisvõimalus tuleviku tarbeks ning päikesepaneelid on selleks töökindlaim viis. Paneelid aitavad kokku hoida elektrikuludelt, tõsta hoone energiaklassimärgist ning aitavad kaasa loodussäästlikule eluviisile. Oluline on teada, et päikeseelektrijaam sobib peaaegu igalepoole. Lähtume projekteerimisel konkreetsetest soovidest ja  võimalustest.

Mida kujutab endast päikesepark?

Päikesest saadav elekter on sama kvaliteetne, kui võrguettevõtja edastatav.

Olenevalt süsteemi suurusest tuleb ka säästu suurus. Üldjuhul on võimalik nii planeerida, et aasta lõikes elektriarve osa saab minimeerida, jõuda nulli või paremal juhul isegi pluss tootlusega jaama.

Kui päikest üldse ei ole, siis tuleb puudujääv energia võrgust. Nii nagu ta tänaseni on tulnud.

Kui õues paistab päike ja jaam on töös, siis toodetakse hoone võrku energiat. Kui parajasti hoone on elektritarbimine, siis tarbitakse kõigepealt kohapeal toodetud energia ära. Talvekuudel on tavaliselt tarbimine suurem kui tootmine, sellisel juhul ostetakse ülejäänud võrgust.
Keset suve, kui tootlus on maksimumi juures müüakse oma tarbimisest ülejääv energia elektrivõrku tagasi. Seda loeb kokku liitumispunkti paigaldatav kahesuunalien elektriarvesti.

Päikesepaneelide tootlikkus ja kasulikkus Eestis sõltub:

  • Ivesteeringu maksumus
  • Päikseliste päevade arv
  • Toodete kvaliteet
  • Katuse kaldenurk ja suund

Selle kõige lahendamisel tulebki Teile appi meie ettevõte.